Aktuality

Základní rozdělení koupacích jezírek II

Zahrada s jezírkemKoupací jezírka je možné rozlišovat podle různých faktorů. Základní členění je bráno podle množství jezírkové techniky, která je v jezírku použita. Takto se rozlišují 4 typy koupacího jezírka. I ty by se teoreticky daly rozdělit na dva druhy, na jezírka s žádným či minimálním využití techniky a na jezírka, kde technika hraje velmi důležitou roli.

V minulém článku jsou popsány první dva typy koupacích jezírek, v tomto je pozornost věnována zbylým dvěma.

3) Koupací jezírko s dnovou výpustí a skimmerem

Fungování tohoto typu koupacího jezírka je založeno na odstraňování nečistot, a to nejen těch viditelných na hladině, ale i těch usazených na dně jezírka. Ta ze dna je čerpána dnovou výpustí (tzv. gulou) do mechanických filtrů. Nečistoty z hladiny jezírka pak odstraňuje skimmer. Výhodou je, že vyčištěná voda nikam neodtéká, ale přes potůček nebo vodopád se vrací zpět do jezírka. Takhle byste měli aspoň 1x denně přefiltrovat veškerou vodu v jezírku. Poměr koupací a regenerační zóny by měl být 2:3.

4) Koupací jezírko s filtrací

Množství použití vodní techniky závisí jednak na preferencích majitele, ale někdy nemáte na vybranou. Jestli v zahradě chcete mít přírodní jezírko, ale bohužel nemáte dostatek místa na vytvoření potřebné regenerační zóny, musíte tento nedostatek vyrovnat pomocí techniky. Důležitá je především filtrace.

Díky správně fungujícímu filtračnímu zařízení budete mít v koupacím jezírku vždy krásně čistou vodu. Ovšem všechno něco stojí. Filtrace pro koupací jezírko není v žádném případě levná záležitost. Proto byste se s jejím výběrem neměli ukvapit a raději vše probrat s odborníky. Na filtraci byste se neměli snažit ušetřit. V tomto případě je lepší dát přednost kvalitě před cenou.

Kromě čisté vody získáte také větší plochu pro plavání. Díky kvalitní filtraci totiž tvoří regenerační zóna jen 20-30 % z celkové plochy jezírka.

Datum: 29.4.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.