Čerpadla

Čerpadla

Čerpadla jsou nezbytnou součástí pro vaše přírodní koupací jezírko, jestliže chcete vytvořit opravdovou živou přírodu v podobě potůčku nebo vodopádu. Vybrat si můžete z velké řady čerpadel, ať už pro malé či velké jezírka. Čerpadlo nasává vodu a přes vztlakový systém překonává vodní hladinu jezírka a spouští vypouští vodu i ve velké vzdálenosti. Odtud může pramenit váš potůček nebo stékat voda po kamenech a vytvořit tak překrásný vodopád. Voda se vrací zpět a celý koloběh se neustále opakuje, čímž se jezírko okysličuje a tím zbavuje nečistot a dodává celkově pocit, že vše funguje tak, jako v přírodě.

Při výběru čerpadla určitě hraje velkou roli cena, proto se můžete s námi poradit a my vám doporučíme to nejlepší čerpadlo pro vaše jezírko. Usuzujeme dle velikosti celého vodního prostoru, převýšení, vzdálenosti převýšeného bodu, ale také čistoty jezírka. Je totiž možné použít čerpadlo i ve velmi znečištěných jezírkách (například v chladných měsících), kdy stále chcete udržovat vodu v chodu. Tyto čerpadla jsou velmi odolná, výkonná a nenáchylná k zanesení.

Čerpadla samotná se liší dle výkonnosti, spotřeby, svou konstrukcí a samozřejmě cenou. U výkonnosti rozlišujeme také velikost zpracování nečistot (většinou okolo 1 cm). Dalším důležitou vlastností čerpadel, je odolnost vůči mrazu. Zimní měsíce jsou v naší republice kolikrát opravdu velmi tvrdé, a proto existují čerpadla odolná například i do teploty -20°C. Nesmíme zapomenout na ovládání, ať už přímo na čerpadle, nebo dálkově – elektronické. Samotný výkon je posuzován v litrech za minutu nebo hodinu. Čerpadla můžou být také rozdělena na ty, kterým nevadí být zaplaveny vodou a na ty, jež jsou tzv. suchá, umístitelná pouze do suchého prostoru.

Nejnovějším, a také velmi lákavým typem čerpadel, jsou čerpadla solární. Jedná se o čerpadla poháněna sluneční energií, tak, jak znáte solární panely např. pro ohřev vody nebo vytápění domu. K solárním panelům je také možnost akumulátoru, který se kondenzačně nabíjí a vytváří si tak zásobu energie pro noční provoz bez slunce. Se solárními čerpadly se vyhnete spotřebě elektrické energie a využijete jen tu přírodní – ze sluníčka.

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.