Tlakové filtry

Tlakové filtry

Dalo by se říci, že tlakové filtry jsou to samé, co čerpadla, ale navíc s prvky očisty vašeho koupacího jezírka. Tlakový filtr se skládá ve většině případů ze tří částí – čerpadla, filtru a UV lampy.

Čerpadlo nasává vodu nejlépe zprostřed jezírka a pomocí instalovaného systému tlačí vodu do filtru, kde je voda očištěna (tvoří se tak biomasa, jež je poté zpracována rostlinami v jezírku) a poté se voda vytlačí dále nad úroveň hladiny, kde se potůčkem může vrátit zpátky do jezírka. Tento koloběh se neustále opakuje, díky čemuž zůstane vaše jezírko čiré a vy se budete tak moci koupat s blaženým pocitem čistoty.

Filtr lez umístit pod vodní hladinu – zakopat pod ni nebo naopak nad ni, třeba do servisního místa, kam se snadno dostanete a chcete mít všechno lehce dostupné. Tato varianta se velmi doporučuje, protože je možné, že se filtr čas od času ucpe a bude třeba jej vyčistit (u filtrů vyráběných speciálně pro zakopání se nemusíte obávat, že by došlo na vypouštění jezírka a nějaké vykopávaní).

UV lampy čistí vodu od choroboplodných mikroorganismů a zbavují tak vaše jezírko od velmi nežádaných hostů – zelených řas. Je sice pravda, že zahradní koupací jezírka fungují téměř bez jakýchkoliv zákroků a voda v nich je opravdu krásně čistá. Záleží ale také na okolních podmínkách a často se bez UV lampy neobejdete. Ultrafialové záření vyzařované z lampy čistí zabíjí jednobuněčné organismy pouze v její blízkosti, proto se nemusíte bát, že by byla narušena biologická ochrana na například na rostlinách. Díky UV lampě bude vaše jezírko opravdu čisté a jediná zelená řasa nebude rušit relaxaci ať už na lehátku nebo ve vodě.

Předcházejte zelené a zakalené vodě díky důkladné filtraci. Zkombinujte přírodu a moderní technologii a výsledek bude zaručeně okouzlující voda.

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.