Skimmery, vysavače

Skimmery, vysavače

Skimmer by měl být nedílnou součásti při budování nového koupacího jezírka. Doporučuje se také majitelům už vybudovaných koupacích jezírek, aby si skimmer pořídili, mají-li problém s nečistotou na vodní hladině. Dobře aplikovaný skimmer, nebo klidně i více skimmerů, dokáží zachytit denní nečistoty, jakými jsou například listy z blízkých stromů, prach ze silnic nebo polí, apod.

Může se stát, že se vám do jezírka dostává příliš velká spousta nečistot, a to i takových, které nestihnou být zachyceny skimmery, ale téměř okamžitě nasáknou vodou a putují směrem ke dnu, odkud už není příliš snadné je vylovit a jezírko tak udržet čisté. Pro tyto problémy je tu také řešení. Existují jezírkové vysavače, jenž jsou upraveny tak, aby bylo co nejjednodušší dostat usazeniny ze dna jezírka a z kamenů. Nečistá sedlina se usazuje na dně, jelikož zde skoro neproudí voda, i když máte třeba čerpadlo s potůčkem a různá filtrová zařízení.

Vysavače jsou rozděleny dle sací schopnosti. Pokud jste majitelem koupacího jezírka, v němž máte na dně jen nepropustnou membránu, bude vám stačit obyčejný jezírkový vysavač. Jestliže však máte nebo chcete jezírko s kamínky na dně, budete potřebovat výkonnější vysavače. Můžete si vysavač buď půjčit, nebo zakoupit.

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.