Výstavba jezírka

Výstavba jezírka

Stavba zahradního jezírka pro koupání je dnes celkem běžnou záležitostí. Prozradíme vám základní poznatky, které je třeba znát a dodržet při jeho výstavbě. Předem bychom chtěli upozornit, že stavbu jezírka můžete zvládnout sami, ale z důvodu všemožných komplikací a hlavně zkušeností, se doporučuje stavební tým s dozorem, jenž zajistí, že vaše koupací jezírko bude bezchybné.

Prvním krokem určitě bude vyměření a vytyčení, kde jezírko „vyroste“. Dbát se musí hlavně na výběr místa, kudy putuje nejvíce tepla ze slunečních paprsků, zjištění větrné strany a samozřejmě nejlepší možná pozice vůči vašemu domu, stávajícímu posezení nebo třeba budoucímu molu. Při vykopávání celého prostoru jezírka je možné narazit na velké kořeny a kameny. V tomto případě bude asi žádoucí těžká technika a zkušený bagrista. Když jsou prostory vykopány, stěny se upraví dle potřeby (určitě je také dobré postupovat dle instrukcí, rad, nebo si nechat poradit odborným týmem – některé rostliny potřebují mělké prostředí, jiné hlubší, proto je dobré jezírko budovat kaskádovitě) a velmi podstatným krokem nastává zabudování čerpadel, filtrů a jejich rozvodů. Po těchto krocích se celé jezírko pokryje nepropustnou folií a může se napouštět vodou.

Nyní můžete začít budovat skalku, osazovat rostliny a vůbec zasáhnout do celé estetiky koupacího jezírka. Samozřejmě pokud plánujete komplikované jezírka s lávkami, potůčky, vodopády a fontánkami, je lepší vše řádně připravit před napuštěním. Nezapomeňte, že jezírko můžete zaplnit spoustou ryb, které zbavují vodu od hmyzu a jiných nevyžádaných hostů. Ryby nejsou podmínkou a většina lidí si potrpí na vodě bez ryb, proto je tato volba čistě jen na vás.

Když máte celé jezírko hotové, nezbývá než jej v teplých měsících pravidelně udržovat a v těch zimních určitě správně zazimovat.

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.