Výpis všech článků

Články

15.10.2018

Typy jezírkových fólií

Nedílnou součástí každého jezírka je speciální jezírková fólie má za úkol zabránit úniku vody. Na trhu ale existuje několik typů fólií. Každá z nich je přitom vhodná pro jiný typ jezírka.
Ještě před položením jezírkové fólie… je potřeba na dno nádrže umístit ochrannou vrstvu, která bude bránit protržení klasické fólie. Poté, co je nádrž vykopána a zbavena nečistot (kořenů, kamenů

27.9.2018

Jak správně zasadit bahenní rostliny do koupacího jezírka

Neodmyslitelnou součástí každého koupacího jezírka by měly být vodní rostliny, které se z velké části podílí na čištění vody v jezírku a také na udržování biologické rovnováhy.  Vybírat byste tedy měli především takové rostliny, které nejen krásně vypadají, ale zároveň fungují jako taková přirozená čistička vody.
Místo pro tyto rostliny v koupacím jezírku je především regenerační zóně…, kde

11.9.2018

Možnosti ukončení okrajů koupacího jezírka

Při stavbě koupacího jezírka… se musí řešit velké množství různých problémů, které se stavbou a následným používáním úzce souvisí. Umístění, velikost, tvar, volba materiálu, výběr vodních rostlin nebo i to, zda budete v jezírku chovat také ryby. To jsou body, na které se lidé při plánování nejčastěji zaměřují. A možná si až ve chvíli, kdy jde stavba do finále, uvědomí,

31.8.2018

Výstavba koupacího jezírka

Chcete si na své zahradě nechat postavit koupací jezírko, ale máte strach, že jeho stavba bude příliš složitá? Přestože se jedná o poměrně velký zásah do vaší zahrady, obavy určitě nejsou na místě. Jeho stavba se až tolik neliší od stavby okrasného jezírka. Jediný rozdíl spočívá jen ve velikosti koupací nádrže.
Ta je totiž základní částí každého koupacího …

15.8.2018

Povolení pro stavbu koupacího jezírka

Možná si během panujících tropických dní říkáte, že mít na zahradě vlastní koupací jezírko by nemusel být úplně špatný nápad. Jestliže jste se už v hlavě pustili do plánování toho, co všechno bude potřeba zařídit, pustíte-li se skutečně do stavby, asi si v jednu chvíli položíte otázku „Jaké povolení je pro takovou stavbu vůbec potřeba?…“.
Zeptáte-li se svých

31.7.2018

Okolí koupacího jezírka

Trendem posledních pár let je vybudované přírodní koupací jezírko, které se především díky své velikosti jistě stane perlou vaší zahrady. Kromě samotného jezírka bude ale pozornost vašich sousedů a přátel věnována jeho okolí. Už při plánování byste si měli rozmyslet, co bude dotvářet vzhled vašeho jezírka….
A že je o čem přemýšlet. Zamyslet byste se měli např. nad

13.7.2018

Vodní prvky ke koupacímu jezírku

Máte na své zahradě vybudované koupací jezírko… a přemýšlíte o tom, že byste si k němu přistavěli ještě nějaký vodní prvek? Co třeba vodopád, kaskádu nebo gabion? Všechny tyto prvky jsou nejen velmi krásné, ale také pro jezírko velmi prospěšné. Díky nim je totiž voda v jezírku neustále v pohybu, co je důležité nejen pro kvality vody, ale také pro

29.6.2018

Jaké lekníny jsou vhodné do koupacího jezírka

Součástí jezírka, ať už toho okrasného nebo určeného ke koupání, by rozhodně měli být vodní rostliny. A to nejen pro svou dekorativní funkci, ale také proto, že pomáhají udržovat v jezírku čistou vodu nebo poskytují stín vodním živočichům. Jednou z nejkrásnějších vodních rostlin je leknín, který disponuje širokou škálou barevných variací.
Máte-li na zahradě koupací jezírko…, do kterého

13.6.2018

Lekníny v koupacím jezírku

Koupací jezírko by mělo být hlavní dominantou vaší zahrady. Toto postavení si jistě zaslouží, vezme-li se v potaz jeho velikost, využití a především péči, kterou byste mu měli věnovat. Vaše jezírko… přitom mohou zdobit různé přírodní i technické doplňky. Mezi přírodní dekorativní prvky lze v první řadě zařadit vodní rostliny, které dokrášlují celkový vzhled jezírka. Přestože všechny rostliny jsou překrásné,

1.6.2018

Ireceptar.czJak uspořádat dokonalou zahradní párty?

31. 5. 2018 Zahradní párty jsou jedinečné, kromě báječného jídla si užijete i čerstvý vzduch, vůni a barvu květů a hřejivé doteky slunce. Pro vaše hosty to bude skvělý zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. Uspořádejte na zahradě oslavu pro rodinu a přátele, poradíme, jak vše zvládnout s přehledem.

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.