Výpis všech článků

Články

30.8.2021

Správné fungování jezírkové filtrace v koupacím jezírku

Téměř žádné jezírko se neobejde bez správně fungující filtrace. Většina filtrací je založena na mechanicko-biologickém postupu, díky které se odstraňují jak mechanické nečistoty, jako je například listí nebo zbytky krmení pro ryby, tak i látky, které by svým přemnožením mohly způsobit nekontrolovaný růst plovoucích řas.
Mechanická filtrace… funguje tak, že čerpadlo nasává vodu, kterou následně vede hadicí až

12.8.2021

Čerpadla do koupacího jezírka

Když se rozhodnete pořídit si do svého jezírka čerpadlo možná zjistíte, že to s jeho výběrem nebude až tak snadné. Čerpadel totiž existuje celá řada. Existují jezírková čerpadla… pro trvalý provoz, pro filtrační systém, pro fontány či pro potůčky. Sehnat se dají také čerpadla na solární pohon. V neposlední řadě existují také speciální čerpadla určená pro provoz v koupacím jezírku.

30.7.2021

Vodní rostliny vhodné do koupacích jezírek

Vodní rostliny hrají u koupacího jezírka výraznou roli. Nejde jen o to, že slouží jako dekorativní prvek, ale mají také vliv na čistotu vody v jezírku. Koupací jezírko by tedy mělo mít ve svém okolí vysázeno dostatečné množství rostlin. Ty by se ovšem měly nacházet především v regenerační části. Většina rostlin totiž vyžaduje klidné stanoviště.
Většina lidí ale nevybírá rostliny …

13.7.2021

Okrasné traviny vhodné pro výsadbu okolo koupacího jezírka

Jednou možností, jak si zkrášlit své koupací jezírko, je vysázet do něj a do jeho okolí různé rostliny. Vybírat můžete z široké škály rostlin. Od těch vodních, které je možné vysadit přímo do jezírka, přes bahenní vysazovaných do břehů jezírka až po klasické rostliny, kterým se bude dařit v bezprostřední blízkosti vodní plochy.
Vhodnou volnou jsou např. vlhkomilné ozdobné …

29.6.2021

Problém s vláknitou řasou v jezírku

Snad ještě větší problém, než mikroskopické řasy, představují řasy jiného druhu, tzv. řasy vláknité. Hlavní rozdíl mezi vláknitou řasou… a řasou volnou (mikroskopiskou) spočívá v tom, že vláknité řasy jsou pevně přichycené k nějakému podkladu. Volné řasy se pak volně vznáší ve vodním sloupci.
Protože se vláknité řasy musí něčeho držet, najdete je nejčastěji v místě, kde se vám do

11.6.2021

Mikroskopické řasy v jezírku

Jedním z častých problémů, se kterým se musí potýkat každý majitel koupacího jezírka…, je řasa. Jde o odvěkého nepřítele, se kterým majitelé jezírek svádí neustálý boj. To poslední, co chcete, je koupat se v zelené vodě, které nebude ani nijak vábně vonět. Při boji s tímto nepřítelem je v první řadě důležité vědět, s kým vlastně bojujete. Existujete totiž

31.5.2021

Schody do koupacího jezírka

Důležitou součástí každého koupacího jezírka jsou schody či schůdky, které zajistí bezpečný vstup a výstup z jezírka. Nejedná se samozřejmě o jediný způsob, jak se lze do jezírka… dostat. Vytvořit si můžete např. postupně se svažující břeh. K tomu ale budete potřebovat dostatečný prostor. Schody jsou v tomto případě víc praktické.
Ovšem nejsou schody jako schody. Mohou mít různou podobu

13.5.2021

Nasvícení koupacího jezírka

Existují v zásadě dva typy osvětlení, které se možné použít v blízkosti jezírka. Jedná se o venkovní osvětlení a podvodní svítidla. U nasvícení koupacího jezírka nejde jenom o jeho zkrášlení a o to, abyste se z něj mohli těšit i večer. Hlavním důvodem, proč byste měli jezírko a cestu k němu mít nasvícenou, je bezpečnost.
Nesmíte si ale plést osvětlení …

30.4.2021

Chyby při péči o KOI kapry

Při výběru ryb, které byste měli rádi ve svém koupacím jezírku, se na první místo nejčastěji dostává KOI kapr. A není divu. KOI kapři jsou známí pro svou barevnost. Jezírko tak dokážou jedinečným způsobem oživit. Abyste si přítomnost těchto krásných ryb mohli užívat co nejdéle, je potřeba se o ně správným způsobem starat…. Jednoduše řečeno, měli byste vědět

13.4.2021

Terasa u koupacího jezírka

Zahrada by měla být nedílnou součástí každého domu. Radost udělá nejen dospělým, ale také dětem a v neposlední řadě také domácím mazlíčkům, kteří se v zahradě mohou dle libosti vyřádit. Zahrada se ale může stát také klidným relaxačním koutem, kde najdete klid a pohodu.
Takovým místem se může stát např. dřevěná terasa u vašeho koupacího jezírka…. V jejím

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.