Výpis všech článků

Články

29.11.2023

Péče o vodní rostliny před zimou

Podzim je pro každého majitele koupacího jezírka… velmi náročné období. Ještě předtím, než udeří zima a s ní i chladné počasí, je potřeba okolo jezírka provést nespočet důležitých úkolů.
Jde např. o odklizení nečistot jak z hladiny jezírka, tak z jeho dna. Rovněž se musíte postarat o ryby, pokud je tedy v koupacím jezírku chováte. Také musíte zajistit, aby během

13.11.2023

Vysavače pro čištění koupací jezírka

Péče o koupací jezírka je poměrně náročná činnost. Dáno je to především jeho velikostí. Zatímco malé okrasné jezírko vyčistíte od nečistot během pár hodin, u koupacího jezírka budete potřebovat i několik dní. Naštěstí existují různí pomocníci, kteří vám s čištěním pomohou.
K nejtěžším pracem, které musí při kvalitní péči o koupací jezírko provádět, patří určitě čištění dna…. To se

30.10.2023

Jak si poradit s nečistotami v koupacím jezírku

Co se týče čistoty v koupacím jezírku, na tu je potřeba dbát mnohem více, než by tomu bylo u klasického zahradního jezírka. Přece jenom se v něm budete během letních měsíců koupat.
Je ovšem potřeba si uvědomit, že přírodní koupací jezírko není bazén. Zapomeňte tedy na chlór a další chemické přípravky… (snad jen s výjimkou těch, které jsou vyrobené

12.10.2023

Koupací jezírko na podzim

I když to tak na první pohled nevypadá, máme tady po roce opět podzim. Pravdou ovšem je, že zatím nenastalo to pravé podzimní počasí…. Teploty jsou vysoko nad průměrem, takže místo toho, aby se vše na zahrádce sklízelo a připravovalo na zimu, tak se zatím pokračuje spíše v letním módu.
I tak byste se ale měli pomalu pouštět do

27.9.2023

Rozměry koupacího jezírka

Plánujete se pustit do zvelebení své zahrady tím, že si na vybudujete koupací jezírko? Pokud ano, tak jste si jistě nastudovali řadu odborné literatury nebo navštívili odborníky, kteří mají se stavbou koupacích jezírka velké zkušenosti.
Během plánování pak jistě několikrát přišla na přednes otázka ohledně rozměrů koupacího jezírka…. Určitě by měla padnout mezi prvními. Koupací jezírko totiž musí

13.9.2023

Zdraví KOI kaprů v koupacím jezírku

To, že v koupacím jezírku můžete plavat společně s rybami, není nic nového. Ryby do jezírka určitě patří, ale spíše než v koupací části se budou spíše zdržovat v té regenerační, kde budou mít více klidu. Lidskou společnost jistě moc vyhledávat nebudou. Co ovšem není příjemné, je sdílet vodu s nemocným zvířetem. Proto je velmi důležité kontrolovat zdravotní stav ryb…

30.8.2023

Jak odstranit nečistoty z hladiny jezírka

Stejně jako u klasického bazénu, tak i v případě koupacího jezírka je potřeba před koupáním odstranit nečistoty, které se objeví na hladině jezírka. Určitě nikdo nestojí o to, aby se při koupání musel vyhýbat listům ze stromů či mrtvým živočichům.
Přestože se doporučuje vybudovat jezírko… dál od stromů a keřů, stejně se nevyhnete tomu, že se po jeho vodní hladině

11.8.2023

Jakou vodou naplnit koupací jezírko

Mít na zahradě vlastní místo, kde se můžete v horkých letních dnech osvěžit koupáním, by chtěl mít kdekdo. Ne každý si to ale může dovolit, buď z důvodu malého prostoru nebo vysokých nároků na udržování a čištění. V současné době je také potřeba zamyslete se nad zdrojem vody…, kterou budete vodní dílo plnit.
Klasické bazény mají tu nevýhodu,

31.7.2023

Plánování tvaru a umístění jezírka

Plánování výstavby koupacího jezírka tvoří několik na sebe navazujících kroků, které jsou pro správné fungování budoucího koupacího jezírka stejně důležité. I když se možná nezdá, jedním z nejdůležitějších kroků je výběr správného tvaru a umístění jezírka.
Koupací jezírko… se často umísťuje do blízkosti domu. Důvodem může být velikost pozemku nebo touha užívat si co nejvíce pohled na jezírko. V ideálním

14.7.2023

Co určuje cenu koupacího jezírka

Při rozhodování o tom, zda si pořídíte koupací jezírko, je jednou z klíčových faktorů zajisté cena, za kterou jezírko vybudujete. Cenové rozmezí, za které je možné si koupací jezírko vybudovat, je poměrně velké. Záleží totiž na řadě faktorů, které ji ovlivňují.
K hlavním faktorům patří velikost a tvar jezírka…. U koupacího jezírka je potřeba dodržet doporučené minimální rozměry,

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.