Výpis všech článků

Články

30.5.2024

Jak provzdušnit vodu v koupacím jezírku

Koupací jezírka jsou stále populárnějším prvkem zahradní architektury, protože spojují estetiku s funkčností. Pro zajištění zdravého ekosystému a čisté vody v jezírku je však důležité zajistit mimo jiné i dostatečné provzdušnění.
Proč je provzdušnění důležité?
Kyslík je v první řadě nezbytný pro život ryb, rostlin a mikroorganismů ve vašem jezírku. Nedostatek kyslíku… může vést k jejich úhynu a k narušení

15.5.2024

Vodní rostliny k výsadbě na břehu koupacích jezírek

Vodní rostliny hrají klíčovou roli v ekosystému každého koupacího jezírka. Nejenže přispívají k estetice, ale také pomáhají udržovat čistotu vody, poskytují útočiště pro vodní živočichy a podporují biologickou rovnováhu.
Proč vysazovat rostliny na břehu?…
Rostliny pomáhají filtrovat vodu tím, že absorbují přebytečné živiny, které by jinak podporovaly růst řas. Umístění těchto rostlin na břehu má také výhodu spočívající v tom,

30.4.2024

Různé typy cestiček kolem koupacího jezírka

Cestičky kolem koupacího jezírka nejen dodávají zahradě estetický vzhled, ale také zvyšují přístupnost a pohodlí pro uživatele. Existuje mnoho různých stylů a materiálů, které můžete použít k vytvoření cestiček, které doplní vaše koupací jezírko a vytvoří harmonický prostor. Zde je několik inspirací:
1. Kamenné cestičky…
Kamenné cestičky jsou tradiční a rustikální volbou, která se hodí k přírodnímu prostředí kolem koupacího

11.4.2024

Způsoby, jak zabránit nehodám s dětmi v okolí koupacího jezírka

Koupací jezírko v zahradě může být skvělým způsobem, jak si užít léto a osvěžit se ve vodě. Nicméně, společně s radostí a relaxací, přichází také zodpovědnost zajistit bezpečnost pro všechny, zejména pokud máte děti. Zde je několik způsobů, jak zabránit nehodám a zajistit bezpečnost okolo koupacího jezírka.
1. Instalace plotu…
Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zabránit dětem pádu do

28.3.2024

Koupací jezírko s fontánami

Fontány představují nejen estetický, ale i funkční prvek pro koupací jezírka. Skrze svou dynamickou hru vody přinášejí do každé zahrady život a mohou výrazně přispět k celkovému zdraví a kvalitě vody v jezírku. Při správném umístění a údržbě fontány… nejen zlepšují vizuální dojem, ale také podporují lepší cirkulaci vody a obohacují ji o kyslík, což je klíčové pro zdravé prostředí

13.3.2024

Koupací jezírko s UV lampami

UV lampy jsou neocenitelným pomocníkem při udržování čisté a zdravé vody v koupacích jezírcích…. Tyto speciální lampy využívají ultraviolentní záření k neutralizaci škodlivých mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry a jednobuněčné řasy, které se ve vodě přirozeně vyskytují. Tímto procesem zabraňují rozmnožování těchto organismů a pomáhají udržet vodu v jezírku čistou a bezpečnou pro koupání. UV lampy jsou tak klíčovou

29.2.2024

Lze v koupacím jezírku používat chemické přípravky?

Asi vás napadne, že správná odpověď na otázku, zda je možné v přírodním koupacím jezírku použít chemické přípravky, je ne. To je sice pravda, ale v dnešní době můžete ve speciálních obchodech narazit i na chemické přípravky, které jsou speciálně upraveny tak, aby se dali použít v koupacím jezírku.
Mezi těmito přípravky najdete především takové, které napomáhají s udržováním …

13.2.2024

Užijte si koupání v přírodním jezírku

Kdo by se v horkém létě nechtěl osvěžit koupelí v bazénu nebo v přírodním jezírku…? Abyste si ale koupel mohli pořádně užít, je potřeba se o vodní plochu perfektně starat. Nikdo se přece nechte koupat v špinavé a zapáchající vodě.
Pokud máte stavbu vodní plochy teprve před sebou, měli byste si v první řadě ujasnit, jestli chcete bazén nebo

31.1.2024

Rozmístění zón koupacího jezírka

Každý, kdo si chce nechat na zahradě vybudovat koupací jezírko, je obeznámen se základním pravidlem, které musí být bezpodmínečně dodrženo. Jedná se o rozdělení koupacího jezírka na dvě části, a to na část sloužící ke koupání a část regenerační.
Už samotné názvy jistě napovídají, k čemu každá část bude sloužit. Koupací část… je určena pro koupání a jiné

12.1.2024

Proč si vybudovat koupací jezírko

Zahrada už dávno nepředstavuje to, co za časů našich dědů a babiček. Těm sloužila především k užitku, tedy k pěstování nejrůznější zeleniny a ovoce. Dnešní zahrady slouží hlavně k relaxaci a odpočinku…. Místo zeleninových záhonů jsou vysázeny květiny, místo ovocných stromů jsou stromy okrasné. A místo nádrží pro vodu na zalévání existují vodní plochy pro okrasu nebo dokonce pro

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.