Výpis všech článků

Články

15.5.2023

Využití kamenů u koupacího jezírka


Kameny představují přírodní materiál, který se báječně hodí pro stavbu přírodního koupacího jezírka. Vzhledem k široké nabídce velikostí a tvarů je můžete využít několika různými způsoby.
V první řadě z nich můžete vytvořit samotné jezírko. Samozřejmě, že kameny budou sloužit jen jako obložení, ne jako základ samotného jezírka. Výborně se k tomu hodní například břidlice… nebo jiné placatější

24.4.2023

Regenerační a koupací zóny koupacího jezírka

Když se mluví o koupacím jezírku není možné nezmínit se o jejich rozdělí do zón. Každé koupací jezírko totiž musí být rozděleno na dvě části, na regenerační zónu a zónu určenou ke koupání.
Velikost těchto dvou zón je dána především počtem jezírkové techniky…, která se používá pro udržení čisté vody v jezírku. Čím více techniky se do čištění zapojí,

13.4.2023

Jaké typy koupacích jezírek rozlišujeme

Koupací jezírka se dají považovat za jakýsi hit moderní doby. Současné trendy totiž velí navrátit se k přírodě. S klasickým bazén tedy dnes už moc neuspějete. Pokud se ale chcete i přes to na své zahradě koupat, tak je pro vás koupací jezírko ideálním řešením.
Když už se rozhodnete pro stavbu přírodního koupaliště…, tak se musíte rozhodnout, který typ

31.3.2023

Řasy v koupacím jezírku a boj proti nim

Objevení řas v koupacím jezírku je noční můrou každého majitele této vodní plochy. Zvlášť v letních měsících, kdy se chcete v jezírku koupat a trávit u něj svůj volný čas, jsou řasy to poslední, co chcete řešit.
Řasy dělí na dva základní druhy, planktonické a vláknité. Při přemnožení planktonické řasy… se voda v jezírku zbarví zeleně, popřípadě i do hněda.

13.3.2023

Dělení vodních rostlin podle stanoviště

Žádné koupací jezírko se neobejde bez vodních rostlin. Ty pomáhají čistit vodu v jezírku a jsou tak jeho nezbytnou součástí. Čím víc rostlin pročišťujícími schopnostmi máte, tím méně budete potřebovat jezírkové techniky…. Dokonce existují typy koupacích jezírek, které se obejdou zcela bez přístrojů nebo jen s jejich malým počtem.
Rostliny můžete v koupacím jezírku umístit na různá stanoviště. V

28.2.2023

Údržba čisté vody v koupacím jezírku

Všichni majitelé koupacích nebo i okrasných jezírek by měli dbát na to, aby měli v jezírku čistou a zdravě vyhlížející vodu. Zvlášť to platí u těch koupacích jezírek, protože v této vodě chceme přece jen trávit nějaký ten čas.
Nutné je ovšem počít s tím, že tak čistou vodu, jako byste měli v bazénu, v koupacím jezírku… mít nebudete.

13.2.2023

Dělení zón v koupacím jezírku

Snad každý, kdo už se trochu zajímal o koupací jezírko je obeznámen s tím, že pro jeho správné fungování je zapotřebí ho rozdělit do dvou zón. Tyto zóny nebývají stejně velké a neslouží stejného účelu. Menší z nich slouží ke koupání, větší je pak určena jako regenerační zóna… a pro koupací jezírko je mnohem důležitější. Možná, že to u koupacího

30.1.2023

Molo pro koupací jezírko

Při plánování stavby koupacího jezírka budete určitě řešit spoustu problémů. Jedním z nich bude i to, jak vlastně budete do jezírka vstupovat a vystupovat. Možností existuje několik, např. svažující se břeh, kamenné schody nebo žebřík. Žebřík je ovšem potřeba někde upevnit. K takovému účelu se velmi dobře hodí dřevěné molo….
Kromě zajištění snadného vstupu a výstupu z jezírka může

12.1.2023

Vodotrysk v koupacím jezírku

Přestože koupací jezírko by mělo mít především stojatou vodu, to ale neznamená, že v něm nemůže být umístěna některá vodní hra, například vodotrysk. Ten plní hned několik funkcí.
V první řadě se jedná o dekorativní prvek, který vaše jezírko oživí…. A to nejen vizuálně, ale také sluchově. Šplouchající voda dokáže uvolnit a také navodit pravou romantickou atmosféru. Dále

22.12.2022

Jakou vodu napustit koupací jezírko

Není voda jako voda. Ne každá se hodí k napuštění koupacího jezírka. Samozřejmě pokud máte jen jeden zdroj vody, tak si nemůžete moc vybírat. Takovou vodu je ovšem poté potřeba upravit, aby měla ty správné hodnoty a co nejdřív se v ní utvořila přirozená biologická rovnováha.
Kvalita vody je důležitá především u koupacích jezírek…. Taková voda musí

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.