Rubrika

Rubrika „Aktuality”

30.1.2020

Klady a zápory koupacího jezírka

Součástí projektů nových domů bývá často také relaxační zahrada, ve které velmi často nechybí vodní prvek. V případě, že se jedná o poměrně velkou zahradu, je do ní zapracování přírodní koupací jezírko…. Důvod, proč je místo klasického bazénu dávána přednost jezírku, ve kterém se dá koupat, je poměrně jednoduchý. Moderní architektura a design se prostě vrací k přírodě.
Vlastnit

14.1.2020

Co byste měli vědět o koupacím jezírku

Velká zahrada nabízí mnoho možností využití. Někdo se rozhodne pro praktické využití a vysází tam ovocné stromky a keře a vytvoří tak užitkovou zahradu. Jiní zas touží hlavně po odpočinku, takže se snaží vytvořit snadno udržitelnou zahradu. Snad každý si na své zahradě představí nějaký typ vodní nádrže…, kam by chodil prožít chvilku klidu.
Ta představa se samozřejmě

23.12.2019

Technika pro vzduchování jezírka

Ke každému jezírku patří neodmyslitelně také jezírková technika. Bez některé se dokáže obejít, bez jiné hrozí, že budete muset každou chvíli jezírko čistit. V případě, že v jezírku chováte také ryby, je potřeba, aby vaše jezírko disponovalo minimálně technikou pro vzduchování….
Do této skupiny techniky patří řada systémů, které se liší svou velikostí, možnostmi použití i výkonem. Při

10.12.2019

Vysavače pro koupací jezírka

U jezírek, které jsou určeny primárně, je potřeba se starat o kvalitu vody daleko více, než u okrasného jezírka. Jedním z možných pomocníků, které můžete při udržování čisté vody v jezírku využít, je vodní vysavač.
Díky jeho pomoci dokážete mnohem jednodušeji odčerpat usazeniny a bahenní kal usazený na dně koupacího jezírka. Sací možnosti jezírkového vysavače… navíc šetří práci i při

29.11.2019

Nepodceňujte výběr jezírkové fólie

Stavba koupacího jezírka není rozhodně žádná hračka. Sami byste se do jeho výstavby měli pustit jen v případě, že máte s podobnými stavbami nějaké zkušenosti. Jestli ale chcete mít jistotu, že jezírko… bude dobře postavené a bude tak svému účelu sloužit bez větších problémů řadu let, tak se obraťte na specialisty.
Jestli patříte mezi kutili, nemusíte se bát, že byste

14.11.2019

Kamenný bazén – trochu jiné koupací jezírko


Bazén či koupací jezírko? To je dilema, které řeší řada rodin, které se pustili do stavby nového domu či kompletní rekonstrukce domu stávajícího, včetně zahrady. Výhodou přírodního koupacího jezírka je, že vám krásně zapadne do celého konceptu vaší zahrady. Na druhou stranu bazén nabízí záruku křišťálově čisté vody. Jistý kompromis pak nabízí tzv. kamenný bazén.
Kamenný bazén… představuje ideální řešení

29.10.2019

Zdění koupacího jezírka

Jednou z nejdůležitějších otázek, na kterou si musíte odpovědět ještě před samotnou výstavbou koupacího jezírka, je, z jakého materiálu bude vlastně samotné jezírko vystavěno. Jako stavební materiál se dá použít jezírková fólie, beton nebo třeba i starý klasický bazén.
Při rozhodování byste měli vzít v úvahu několik faktorů, např. na velikosti jezírka… či na stabilitě podkladu, na kterém bude

11.10.2019

Jakou vodou napustit koupací jezírko

Ačkoliv se to může zdát na první pohled dost nepodstatné, tak výběr toho, jakou vodou své nové koupací jezírko… napustíte, je pro jezírko i jeho obyvatele velmi důležitý. Na výběr máte samozřejmě řadu možností. Jezírko můžete např. napustit vodou z vodovodního řádu nebo použít vodu z vlastní studny nebo z retenční nádrže, do které chytáte dešťovou vodu.
Možná se vám

30.9.2019

Příčiny vzniku pěnu v koupacím jezírku

Pěna na hladině koupacího jezírka není rozhodně nic, čím by se mohl kterýkoliv majitel jezírka chválit. Důvodem jejich vzniku je nerovnováha mezi množstvím odpadních látek a možnostmi jejich odbourávání. Příčin, proč tomu tak je, může být několik. Zjistit tu správnou příčinu… je důležité hlavně z toho důvodu, že je nutné zvolit správný postup k jejímu odstranění.
K častým příčinám patří

12.9.2019

Pěna u hladiny koupacího jezírka

Snem každého majitele jezírka, především pak toho koupacího, je mít krásnou a průzračnou vodu, vhodnou pro koupání. Asi nikdo ale není tak naivní, aby předpokládal, že se nebude muset nikdy potýkat s problémy, které tento sen mohou rozplynout.
Jedním takovým problémem je také nevzhledná pěna vznášející se na hladině koupacího jezírka…. Tato pěna je do jisté míry normálním

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.