Rubrika

Rubrika „Aktuality”

29.6.2022

Oplocení koupacího jezírka

Každý majitel jezírka, ať už zahradního či koupacího, by měl myslet na bezpečnost. Zvlášť v případě, kdy ví, že v blízkosti jezírka budou pohybovat malé děti nebo domácí mazlíčci. Samozřejmě větší nebezpečí hrozí u koupacího jezírka, protože to bývá větší a také hlubší.
Možností, jak jezírko zabezpečit…, je samozřejmě několik. Asi nejbezpečnější by bylo celé jezírko oplotit. To

13.6.2022

Koupací jezírko s dřevěným molem

Koupací jezírko vyžaduje od svého majitele podstatně víc věcí a péče než klasické zahradní jezírko. To je dáno především velikostí jezírek. U malých zahradních jezírek nemusíte řešit takové věci, jako přístup do jezírka (schody, mírně se svažující pobřeží atd.), stavbu mola, pláže nebo můstku vedoucího přes jezírko.
Samozřejmě všechny tyto konstrukce se dají uplatnit i u velkého zahradního jezírka…,

30.5.2022

Bakterie pomohou udržet koupací jezírko čisté

Udržet čistou vodu v koupacím jezírku na takové úrovni, aby bylo bezpečné se v ní během letní sezóny koupat, není jednoduché. Významnou roli hraje především to, pro jaký typ jezírka jste se rozhodli. Máte-li jezírko typu 3-4, kde k udržení čisté vody využíváte jezírkovou techniku…, máte práci o něco snadnější. Snažíte-li se ovšem udržet jezírko v co nejpřírodnějším stavu,

12.5.2022

V blízkosti koupacího jezírka je živo

Přírodní koupací jezírko se může pochlubit celou řadou výhod. Jednou z nich je bezesporu jeho přírodní vzhled, který zcela dotváří přirozený ráz krajiny. Počítat přitom ale musíte s tím, že tak vleká plocha přírodní vody k vám na zahradu přivábí řadu živočichů. A ne ze všech budete mít radost.
Voda bez nejrůznějších chemikálií představuje pro mnoho živočichů bezpečné útočiště…

29.4.2022

Základní rozdělení koupacích jezírek II

Koupací jezírka je možné rozlišovat podle různých faktorů. Základní členění je bráno podle množství jezírkové techniky, která je v jezírku použita. Takto se rozlišují 4 typy koupacího jezírka. I ty by se teoreticky daly rozdělit na dva druhy, na jezírka s žádným či minimálním využití techniky a na jezírka, kde technika hraje velmi důležitou roli.
V minulém článku… jsou

13.4.2022

Základní rozdělení koupacích jezírek I

Koupací jezírko se stalo fenoménem dnešní doby. Každý, kdo má dostatečně velkou zahradu, zapřemýšlel nad tím, jestli by se podobné řešení mohl na své zahradě dovolit. Ke zvážení je tu celá řada faktorů, které mohou kladné rozhodnutí buď podpořit nebo zavrhnout. Pokud se ale už rozhodnete, že koupací jezírko… na zahradě chcete, je potřeba v první řadě rozhodnout, který

31.3.2022

Bojujte proti mědi v koupacím jezírku

Během celého roku se majitelé jezírek musí zaobírat nejrůznějšími problémy spojené s vodou v jezírku. K nim patří např. přemnožené řasy. K méně známým problémům ale patří také zvýšená koncentrace mědi.
Měď…, jako stopový prvek, je součástí výživy mnoha živočichů. Je důležitý především kvůli tvorbě životně důležitých enzymů. Nesmí ho být ale moc. V případě zvýšené koncentrace ovšem

11.3.2022

Je čas odzimovat koupací jezírko

Jaro se blíží a to znamená, že je nejvyšší čas pustit se do odzimování koupacího jezírka. Práce to nebude jednoduchá, ale pokud si chcete v nové letní sezóně užívat nerušené koupání v přírodním jezírku přímo u vás na zahradě, je to práce nutná.
A co všechno na vás u jezírka čeká?
K nejdůležitějším úkolům patří odstranění kalů a odumřelých …

28.2.2022

Málo známé vodní rostliny

Možná už se vám stalo, že když jste byli u známých na návštěvě, kde se vám chtěli pochlubit květenou ve svém koupacím jezírku, že jste byli trochu zklamaní, protože jste už všechny vysazené rostliny znali. Většinou je to tak, že když se vybírají rostliny do jezírka…, raději se zvolí ty rostliny, které znáte. Proč ale nevyzkoušet něco méně

11.2.2022

Bahenní rostliny v koupacím jezírku

Velmi důležitou součástí každého koupacího jezírka jsou vodní rostliny. Nejde přitom o jejich dekorační funkci, i když i ta je hraje u jezírek podstatnou roli, ale důležité jsou především jejich čistící schopnosti.
Lidé si koupací jezírka… staví především proto, že chtějí mít na své zahradě místo ke koupání, které by ovšem dokonale zapadlo s okolním prostředí. To klasický bazén

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.