Obecné informace

Obecné informace

Máte rádi přírodu, ekologii, rekreaci, krásné prostředí a samozřejmě koupání? Pokud ano, přírodní koupací jezírko může být dalším krokem ke zvelebení vaší zahrady. A představte si, že si všechno můžete sami navrhnout k obrazu svému! Není lepšího místa k odpočinku než ve vlastním skromném ráji.

Principem koupacích jezírek je sama příroda a její biologický filtrační ekosystém. Vše je tedy zcela chemicky nedotčené, což určitě ocení lidé alergičtí na chlór a jiné látky, jenž  se využívají v klasických bazénech, kterým v současné době naprosto odzvonilo.

Je jen na vás, jak veliké jezírko chcete mít. Myslete však na to, že potřebujete dvě hlavní části. První je koupací část, jež by měla být co největší. Druhá část jsou prostory, kde dochází k filtraci vody a celému očistnému procesu jezírka. Výhodou celého konstruování koupacího jezírka je vaše fantazie, díky níž si můžete jezírko vybudovat do jakýchkoliv tvarů, se spoustou doplňků – dřevěné schůdky, lávka přes jezírko, malé brouzdaliště, okrasná skalka, kameny, písčité plážičky, vodotrysky, fontánky, aj.

K celé přírodní senzaci se často používá jen pár drobných technologií, které jezírko více zvelebí, nemusíte se ale bát, nikde neuvidíte nic, co by bylo nevkusné či neestetické. Jedná se o umělé filtry, umístěné v regenerační části, UV lampy pomáhající udržet vodu průhledně čistou nebo filtrační jednotky se skimmerem, čistící povrchovou vodu. Každé jezírko je jiné, a proto se tyto technologie doporučují. Není ale vyloučeno, že díky pravidelné péči by nemohlo být jezírko nádherně čisté. Ostatně, půvab odrážející příroda je u těchto projektů dech beroucí.

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.