Aktuality

Jakou vodu napustit koupací jezírko

Koupací jezírko

Koupací jezírko

Není voda jako voda. Ne každá se hodí k napuštění koupacího jezírka. Samozřejmě pokud máte jen jeden zdroj vody, tak si nemůžete moc vybírat. Takovou vodu je ovšem poté potřeba upravit, aby měla ty správné hodnoty a co nejdřív se v ní utvořila přirozená biologická rovnováha.

Kvalita vody je důležitá především u koupacích jezírek. Taková voda musí splňovat určité parametry, protože musí být vhodná ke koupání. Voda, ve které se můžete bezpečně koupat, by měla mít tyto hodnoty: pH 6,6 -8,5, fosfor 0,01 mg/l, dusičnanů by mělo být míň jak 50 mg/l, obsah železa by neměl být vyšší než 0,2 mg/l, hodnota vodivosti by neměla přesáhnout 1 000 uS/cm při 20°C a tvrdost vody by měla být do 1 mmol/l.

Na rozdíl od klasického zahradního jezírka, je pro to koupací nejvhodnější pitná voda z kohoutku. Hlavní roli v tomto případě hraje to, že jde o zdravotně nezávadnou vodu. Přestože je nejvhodnější rozhodně není ideální. Pitná voda totiž obsahuje hodně chloru, který je pro živé organismy nevhodný. Stačí ale použít přípravek na jeho redukci a během pár dní je voda připravena ke koupání bez toho, aby ohrožovala život v jezírku. Další nevýhodou je pak vysoká cena.

O něco méně vhodným zdrojem vody pro koupací jezírko je pak voda ze studny. Její nevýhoda ovšem spočívá v hodnotě tvrdosti. Ta je poměrně vysoká, takže se ve vodě po prvních pár týdnech od napuštění tvoří řasy. Voda ze studny také má vyšší hodnotu dusičnanů a také se v ní nachází velké množství organických nečistot.

S těmito nedostatky by si ale po pár týdnech měly poradit vodní rostliny. Například tvrdíš vodu dokáží rostliny využít pro svůj růst a rozvoj. Postupem času se tak voda v jezírku změkčí. Pokud ale nemáte takovou trpělivost můžete se obrátit na odborníky, kteří vám doporučí přípravky, které složení vody upraví a přitom neohrozí vodní faunu a floru.

Datum: 22.12.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.