Aktuality

Vstupy do koupacího jezírka

koupaci-jezirko-z-kameneNa rozdíl od klasického zahradního jezírka musíte u toho koupacího řešit celou řadu větších či menších komplikací. Jednou z nich je například i to, jak se do koupací části budete dostávat, popř. jak se z něj dostanete ven.

Tam i zpátky může vést třeba jen jedna cesta. Nejčastěji se jedná o schody umístěné u mola sousedícího s koupacím jezírkem. Schody mohou být vyrobeny z různého materiálu. Jedinou podmínkou je, aby odolaly tvrdým podmínkám.

Vhodným materiálem je tedy nerezový kov. Tyto schody mají tu výhodu, že mají dlouhou životnost. Hodí se především ke koupacím jezírkům, které mají modernější vzhled. Jde o jezírka, která mají rovné tvary a víc, než přírodní jezírko tedy připomínají bazén.

Naopak ke koupacím jezírkům, která se snaží co nejvíce se přiblížit vzhledu přírodního koupaliště, se daleko více budou hodit schody dřevěné. Dejte si ale dobrý pozor na materiál, ze kterého jsou vyrobené. Ne každé dřevo se totiž k tomuto účelu hodí. Nejvhodnější jsou exotické dřeviny, jako bangkirai. Z našich dřevin se pak nejlépe hodí dub.

Elegantním vstupem i výstupem z koupacího jezírka může být také pozvolna se svažující břeh. Na to ovšem potřebujete dostatek prostoru. Svažující se břeh je ovšem dobré vybavit zábradlím (opět můžete být vyrobeno z různého materiálu), které se můžete přidržet. Takovýto vstup do jezírka je ovšem dobré oplotit.

Do svažujícího se břehu můžete dát zabudovat také schodiště. Tato varianta je opět určena spíše pro modernější koupací jezírka. V tomto případě byste je stavební materiál měli zvolit kámen. Ten dodá jezírku přece jen trochu toho přírodního vzhledu. I tady by ovšem nemělo chybět zábradlí.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, myslete v první řadě vždy na bezpečnost. Schůdky i zábradlí musí být dobře upevněné a z kvalitního materiálu. Tady se opravdu nevyplatí šetřit.

Datum: 19.12.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.