Aktuality

Jaký zvolit tvar koupacího jezírka

Koupací jezírko

Koupací jezírko

I když se to nezdá jako nijak velký problém, nad kterým byste měli při plánování stavby koupacího jezírka strávit více než pár minut, tvar budoucího koupacího jezírka může v budoucnu sehrát dost důležitou roli.

Jednoduší to máte v případě, kdy je vaše celá zahradě včetně domu koncipována do přímých linií. V takovém případě byste měli mít ve stejném stylu postavené rovněž i koupací jezírko. Bude tedy trochu připomínat koupací bazén, ale přísné rovné linky můžete zjemnit na jeho březích a v jeho regenerační části. Pomohou vám především vodní rostliny. Břehy jezírek můžete mít také vysypány štěrkem či drobnými kamínky, díky kterým získá vaše koupací jezírko přírodnější vzhled.

Tento jednouchý tvar má také svoji nepopiratelnou výhodu, bude se poměrně snadno čistit. Pokud bude dno i stěny jezírka hladké, můžete k čistění koupací části dokonce použít robotický čistič.

Opakují-li se u vás na zahradě spíše kruhové symboly, měli byste podobným způsobem také naplánovat vzhled koupacího jezírka. Zajímavě bude například vypadat jezírko tvořené dvěma propojenými kruhy, z nichž jedno bude sloužit ke koupání, a to druhé k regeneraci vody. Také pravidelný kruhový tvar bude při čištění výhodou.

Dáváte-li přednost divočejšímu stylu s absencí jakýchkoliv pravidelných tvarů, můžete dát při plánování tvaru koupacího jezírka své představivosti volnou ruku. Kromě pravidelný přímých tvarů a tvarů kulatých můžete použít cokoliv.

Nevýhodou je pak čištění takového jezírka. Do záhybů se vám bude dost těžko pronikat. Pokud to tedy půjde, zkuste se vyhnout prudkým záhybům a raději používejte ty volnější. Nepravidelný tvar jezírka je také dost náročný na jezírkovou fólii. Bude se muset víc prohýbat, takže jí logicky budete potřebovat také daleko víc.

Samozřejmě s tvarem si můžete pohrávat jen do té míry, do které vám to dovolí terén vaší zahrady. Víc možností přitom budete mít u jezírka s nepravidelným tvarem.

Datum: 30.9.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.