Aktuality

Oplocení koupacího jezírka

Vodopád v jezírku

Vodopád v jezírku

Každý majitel jezírka, ať už zahradního či koupacího, by měl myslet na bezpečnost. Zvlášť v případě, kdy ví, že v blízkosti jezírka budou pohybovat malé děti nebo domácí mazlíčci. Samozřejmě větší nebezpečí hrozí u koupacího jezírka, protože to bývá větší a také hlubší.

Možností, jak jezírko zabezpečit, je samozřejmě několik. Asi nejbezpečnější by bylo celé jezírko oplotit. To však může být poměrně nákladné a ani to nevylepší vzhled jezírka. To vše by ale mělo jít stranou, na prvním místě by měla být bezpečnost.

Při vymýšlení, jak nejlépe koupací jezírko zabezpečit, můžete být docela kreativní. Například oplocené nemusí být celé jezírko. Přístup k němu můžete snížit např. pomocí výsadby rostlin. Po celém obvodu regenerační zóny jezírka můžete vysadit rostliny, které budou natolik husté, že jimi nikdo neprojde.

V další části jezírka, už té určené ke koupaní, lze vystavět kamennou zídku. Ta bude vypadat ještě o něco lépe, pokud do ní zabudujete fontánku. Získáte tak navíc ještě osvěžující sprchu. Fontánku ale umístěte dostatečně daleko od regenerační zóny.

Oplotit zbývající břehy koupacího jezírka už nebude tak těžké. Vybírat byste měli takový materiál, který bude stylově odpovídat celkovému vzhledu vaší zahrady.

Pokud tedy budete mít u jezírka vybudované dřevěné molo, udělejte plot či zábradlí ze stejného materiálu. Jak bude plot vysoký a jestli budou jednotlivé latě umístěné svisle či vodorovně záleží už jen na vašem vkusu.

Často používaným materiálem pro stavbu plotu jsou železné tyče či trubky. Když už se do tohoto materiálu pustíte, zkuste vybrat takový, který bude mít i nějakou uměleckou hodnotu. Přece jen tam bude stát několik let.

K levnějším variantám oplocení patří využití pletiva. Na kráse jezírku to sice nepřidá, ale účel jistě splní. Nejlehčí na instalaci je pak provazový plot. V tomto případě stačí zatlouct kolem jezírka několik kůlů, kterými protáhnete dostatečně silný provaz.

Datum: 29.6.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.