Aktuality

Koupací jezírko s dřevěným molem

Koupací jezírko

Koupací jezírko

Koupací jezírko vyžaduje od svého majitele podstatně víc věcí a péče než klasické zahradní jezírko. To je dáno především velikostí jezírek. U malých zahradních jezírek nemusíte řešit takové věci, jako přístup do jezírka (schody, mírně se svažující pobřeží atd.), stavbu mola, pláže nebo můstku vedoucího přes jezírko.

Samozřejmě všechny tyto konstrukce se dají uplatnit i u velkého zahradního jezírka, ale u toho koupacího je to ve většině případů nezbytnost. Součástí každého koupacího jezírka by tak mělo být především molo. K němu se mohou přistavět také schody, ale nemusí to být nutné. Z mola můžete do jezírka třeba skákat a vylézt z něj můžete třeba po schůdcích na druhé straně.

Molo může mít různý tvar i velikost. Někomu může stačit malé molo v podobě jednoduché lávky postavené na několika pilířích. Molo ale může být daleko rozsáhlejší. Může se například jednat o větší dřevem zastavěnou plochu rozprostírající se podél celé jedné strany jezírka. Nebo ho může obklopovat i celé. Někde přitom může být v šířce chodníčku a jinde zas může připomínat velkou terasu, kam si umístíte lehátka a stůl se slunečníkem.

Pokud se dá předpokládat, že v blízkosti vašeho koupacího jezírka, budou často vyskytovat malé děti, měli byste svou pozornost zaměřit na bezpečnost. Nejlepším způsobem, jak si s tím poradit, by bylo obehnat molo kvalitním zábradlím.

Při stavbě mola byste určitě neměli šetřit na kvalitě materiálu. Ne každé dřevo se hodí do tak vlhkého prostředí. Pokud byste vybrali nekvalitní dřevo, tak za několik málo let se budete muset pustit do jeho přestavby. Vhodným dřevem je například dub nebo modřín. Často se ale využívají také exotická dřeva jako je například bangkirai či massaranduba. Výhodou těchto dřevin je, že se nemusí ničím natírat. Nehrozí tak, že by se lak či olej vlivem počasí dostávali do jezírka.

Datum: 13.6.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.