Aktuality

Bakterie pomohou udržet koupací jezírko čisté

Přírodní koupací jezírko

Přírodní koupací jezírko

Udržet čistou vodu v koupacím jezírku na takové úrovni, aby bylo bezpečné se v ní během letní sezóny koupat, není jednoduché. Významnou roli hraje především to, pro jaký typ jezírka jste se rozhodli. Máte-li jezírko typu 3-4, kde k udržení čisté vody využíváte jezírkovou techniku, máte práci o něco snadnější. Snažíte-li se ovšem udržet jezírko v co nejpřírodnějším stavu, tedy bez pomoci jakékoliv techniky, jistě uvítáte jakoukoliv přírodní pomoc.

Ta může přijít např. v podobě bakterií.

O to, aby voda v přírodním koupacím jezírku zůstala čistá, se starají především mikroorganismy. Ty se jednak vytvářejí sami v jezírku, jednak je možné je tam přidat. Ve specializovaných či hobby obchodech najdete nejrůznější mikrobiologické přípravky, které bývají označovány jako užitečné bakterie do jezírek.

Existuje několik druhů těchto bakterií. K nejpoužívanějším patří bezpochyby startovací bakterie. Ty se využívají na jaře, v době, kdy se jezírko začíná připravovat na novou sezonu. Tyto přípravky obsahují vysoce účinné kultury bakterií, které přispívají k lepší kvalitě vody v jezírku. Díky tomuto přípravku dochází k nastartování biologických procesů, které následně pomáhají s rozkladem látek a biologickou formou dočišťují vodu.

Startovací bakterie bývají dvousložkové. Tvoří je jednak sušené mikroorganismy a jednak aktivační roztok. Teprve smícháním obou složek dochází k probuzení bakterií. Lze je tedy bez snížení účinku skladovat i velmi dlouhou dobu.

Samotné použití těchto přípravků je velmi jednoduché. Stačí když sypkou část s bakteriemi smícháte v lahvi s roztokem a necháte 15-20 minut odpočinout. Tekutina by se během této doby měla zbarvit do žluta. Posléze můžete přípravek vlít do jezírka. V případě koupacího jezírka, které je poměrně rozlehlé, můžete přípravek aplikovat na několika různých místech. Je to opravdu velmi jednoduché.

Datum: 30.5.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.