Aktuality

V blízkosti koupacího jezírka je živo

jezirka-koupaci_koupani-v-jezirkuPřírodní koupací jezírko se může pochlubit celou řadou výhod. Jednou z nich je bezesporu jeho přírodní vzhled, který zcela dotváří přirozený ráz krajiny. Počítat přitom ale musíte s tím, že tak vleká plocha přírodní vody k vám na zahradu přivábí řadu živočichů. A ne ze všech budete mít radost.

Voda bez nejrůznějších chemikálií představuje pro mnoho živočichů bezpečné útočiště. A vůbec nezáleží na tom, zde žijete na vesnici nebo ve městě. Tihle živočichové si k vodě cestu najdou. A nejde jen o hmyz. Je zcela běžné, že se u vás na zahradě objeví obojživelníci, jako jsou např. žáby či ropuchy. A to i v případě, kdy bydlíte uprostřed města.

Jednou z možností, jak se k vám drobní živočichové mohou dostat, je při zakoupení vodních rostlin. Mnozí si ale najdou cestu sami. Ani se nenadějete a brzy zjistíte, že spolu s vámi se v jezírku koupe celá řada živočichů. Také na břehu jezírka bude pěkně živo. Mlži, plži, žáby a možná také mloci u vás mohou najít bezpečné útočiště.

Každý z těchto živočichů přitom hraje důležitou roli v ekosystému celé vaší zahrady. Mlži a plži např. pomáhají s odstraňováním přemnožených rostlin. Malí živočichové pak slouží jako potrava pro ty větší, kteří jsou ovšem na jídelníčku dalších živočichů. U přírodního koupacího jezírka byste se měli snažit dosáhnout bezprostředního potravního cyklu.

První živočichové se u vašeho koupacího jezírka objeví už na začátku jara. Zatím jich nebude mnoho. To se ovšem se zvýšením teploty, a tedy s příchodem léta, dost výrazně změní. Množství návštěvníků se změní především druhově. Ne všichni živočichové budou ale vítáni. Kromě motýlů a vážek vám v letních měsících budou dělat společnost také komáři, mouchy, pavouci a různé druhy brouků (např. potápníci, bruslařky, vodoměrky apod.). S koncem sezony se pak naopak bude počet živočichů zmenšovat. Nikdy ovšem zcela nezmizí.

Datum: 12.5.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.