Aktuality

Bahenní rostliny v koupacím jezírku

Koupací jezírko

Koupací jezírko

Velmi důležitou součástí každého koupacího jezírka jsou vodní rostliny. Nejde přitom o jejich dekorační funkci, i když i ta je hraje u jezírek podstatnou roli, ale důležité jsou především jejich čistící schopnosti.

Lidé si koupací jezírka staví především proto, že chtějí mít na své zahradě místo ke koupání, které by ovšem dokonale zapadlo s okolním prostředí. To klasický bazén dost dobře nedokáže. Abyste docílili co nejpřirozenějšího vzhledu jezírka, měli byste se zaměřit na vodní rostliny. Ty můžete vysázet přímo do jezírka, na jeho břehy nebo do jeho bezprostřední blízkosti.

Jednou ze skupin, která by v koupacím jezírku neměla chybět, tvoří bahenní rostliny. Do této skupiny patří např. dobře známé Orobince. Těch existuje hned několik druhů, např. Orobinec úzkolistý, Orobinec širokolistý nebo Orobinec nejmenší. Všechno to jsou vytrvalé rostliny dorůstající do výšky až 3 m. Tyto rostliny jsou vhodnější pro větší plochy, takže jsou ideální pro koupací jezírko.

Další známou skupinou bahenních rostlin jsou Ostřice, např. zobánková nebo zlatá. Opět se jedná o vytrvalé a poměrně vysoké vodní rostliny. Mohou dorůst až do výšky 2 m. Kvetou od dubna až do července.

V koupacím jezírku by rozhodně neměly chybět ani kvetou bahenní rostliny. Sem patří např. Modráska srdčitá, která kvete od června do září. Pochlubit se může krásnými modrými či nafialovělými květy. Přes zimu ji raději schovejte do sklepa nebo přemístěte do větší hloubky.

Na jaře vám pak pomohou jezírko rozzářit různé druhy kosatců. Jejich výhodou je pestrost. Narazit můžete na kosatce bílé, fialové, žluté, modré atd. Jejich pěstování není náročné, takže se do jejich pěstování může pustit i laik.

Úsměv na tváři vám může vykouzlit také drobný Blatouch bahenní, na který jste už určitě narazili při svých toulkách přírodou. Jedná se o nízkou rostlinu s výraznými žlutými květy, která se vyskytuje v blízkosti vodních ploch, např. lesních potůčků.

Datum: 11.2.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.