Aktuality

Další vodní prvky okolo koupacího jezírka

Koupací jezírko

Koupací jezírko

Koupací jezírko nemusí být ani zdaleka jediným vodním prvkem umístěným v zahradě. Voda dokáže vždy zaujmout, zvlášť pokud jednotlivé vodní prvky na sebe navzájem navazují. V případě koupacího jezírka se o využití gabionu s nerezovým prvkem či vodopádu. Tady záleží především na zvoleném designu koupacího jezírka.

Je-li vaše koupacího jezírko moderního vzhledu, můžete podél jeho strany vybudovat gabion, ve kterém bude vyústění v podobě jednoduchého nerezového chrliče. Kamey, kterými gabion naplníte, by měly ladit s dalším materiálem, který byl na stavbu koupacího jezírka, popř. jeho okolí, použit. A to jak barvou, tak i velikostí. Gabion může sloužit také jako lavička, ze které budete mít krásný výhled na celé jezírko.

Ke koupacím jezírkům s přírodnějším vzhledem se pak víc než gabion bude hodit vodopád nebo kaskáda. Obě varianty mohou, ale nemusí, být napájeny z dalšího vodního prvku, který si na zahradě můžete vytvořit. Jedná se samozřejmě o potůček, jeho vyústění bude právě ve vodopádu či kaskádě.

Vodopád můžete mít podobnou podobu jako gabion. Okolo jezírka můžete vystavět kamennou zídku, z níž bude do jezírka padat voda. Aby byl efekt vodopádu co největší, měl by mít nějako výšku. To ovšem znamená větší hluk a narušení větší vodní plochy. S tím mohou mít problémy např. vodní rostliny nebo živočichové. Jestliže se tedy pustíte do budování vodopádu, najděte pro něj takové místo, kde nebude narušovat klidnou zónu ostatních obyvatel jezírka.

Klidnější vyústění může mít kaskáda. Z ní voda stéká po několika úrovních kamenů do jezírka. Poslední úroveň přitom může být umístěna těsně nad vodní hladinou, takže padající voda není tolik rušivá. Jako místo, ze kterého bude voda po kaskádách vytékat, může sloužit malá jezírko vybudované nad koupacím jezírkem. A hned máte v zahradě další vodní prvek, který může sloužit jako pítko pro různé živočichy.

Datum: 31.1.2022 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.