Aktuality

Čerpadla do koupacího jezírka

Koupání v jezírku

Koupání v jezírku

Když se rozhodnete pořídit si do svého jezírka čerpadlo možná zjistíte, že to s jeho výběrem nebude až tak snadné. Čerpadel totiž existuje celá řada. Existují jezírková čerpadla pro trvalý provoz, pro filtrační systém, pro fontány či pro potůčky. Sehnat se dají také čerpadla na solární pohon. V neposlední řadě existují také speciální čerpadla určená pro provoz v koupacím jezírku.

Čerpadla pro koupací jezírko jsou specifická především kvůli bezpečnosti. Nelze tedy použít klasická 230V čerpadla. K dispozici tak jsou čerpadla s 12V motorem, která umožňují bezpečný provoz i přes skutečnost, že jsou umístěna ve vodě. Další variantou jsou pak čerpadla s chodem na sucho. Tato čerpadla je potřeba umístit do šachty pod vodní hladinou vzdálené min. 2 metry od jezírka.

Bez čerpadla se neobejdete v případě použití filtrace, která by měla být neustále v provozu. V tomto případě byste měli volit dostatečně výkonné čerpadlo, které bude fungovat v trvalém provozu. Výběr čerpadla byste měli podřídit především velikosti svého jezírka. V tomto případě se rozhodně nevyplatí šetřit. Málo výkonné čerpadlo nezajistí správnou filtraci a vaše jezírko tak bude během pár dnů znečištěné.

Samostatnou kategorii tvoří čerpadla pro fontány a potůčky. Ty neslouží pro potřebu čištění jezírka, ale k provozu jezírkových her. K tomu, aby vám jezírková fontánka správně fungovala, by vám měla stačit 230V čerpadla ponořená ve vodě. Čerpadla určená pro fontány mají ovšem výstup nasměřován nad hladinu. Výkon čerpadla pak závisí na výšce požadovaného efektu.

U čerpadel pro potůčky byste se měli řídit výškovým rozdílem a délkou potůčku. Pro provoz jezírkových fontán či potůčků můžete kromě klasických čerpadel použít také ty na solární pohon. U vodních her totiž nevadí, když nebudou celý den v provozu. Naopak solární čerpadla se nehodí pro provoz filtračního zařízení.

Datum: 12.8.2021 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.