Aktuality

Nepodceňujte výběr jezírkové fólie

Jezírková fólie

Jezírková fólie

Stavba koupacího jezírka není rozhodně žádná hračka. Sami byste se do jeho výstavby měli pustit jen v případě, že máte s podobnými stavbami nějaké zkušenosti. Jestli ale chcete mít jistotu, že jezírko bude dobře postavené a bude tak svému účelu sloužit bez větších problémů řadu let, tak se obraťte na specialisty.

Jestli patříte mezi kutili, nemusíte se bát, že byste byli z jeho stavby úplně vyšachováni. Poté, co seznámíte firmu zabývající se výstavbou koupacích jezírek, tak byste měli obdržet návrh řešení spolu navrhovaným materiálem. U něj se můžete s tvůrci pobavit o tom, jestli je to jediná volba, která zajistí správné fungování jezírka, nebo zda neexistují např. levnější varianty.

Na čem byste ale rozhodně šetřit neměli, jsou jezírkové fólie a geotextilie, které se pokládají na dno jezírka. Kvalitní fólie je důležitá především u koupacích jezírek. U menších okrasných jezírek byste si možná troufli vybrat méně kvalitní fólii. V případě, že by začalo docházet k výraznějším ztrátám vody v jezírku, stačilo by jezírko vypustit a položit novou fólii. U koupacího jezírka, které musí být velikostně poměrně rozsáhlé, to tak jednoduché samozřejmě nebude.

Základem je kvalitní, syntetická geotextílie. Ta by neměla být ani příliš silná, ani příliš slabá. Geotextilie můžete také kombinovat. Do míst, o kterých víte, že je budete muset zatěžovat kameny, můžete dát geotextilie s větší gramáží, než jakou použijete v dalších částech jezírka.

Při výběru jezírkové fólie byste se měli zaměřit na dva typy, PVC fólii a kaučukovou fólii (EPDM). V obou případech se doporučuje tloušťka min. 1 mm. Hledáte-li kvalitu a nevadí vám, že si za ni trochu připlatíte, dejte přednost kaučukové fólii. Ta má oproti PVC fólii řadu výhod, mezi které patří např. delší životnost, možnost zakoupení v menších rozměrech nebo fakt, že jde o přírodní materiál, který neškodí vodě ani životnímu prostředí.

Datum: 29.11.2019 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.