Aktuality

Jakou vodou napustit koupací jezírko

Koupací jezírko

Koupací jezírko

Ačkoliv se to může zdát na první pohled dost nepodstatné, tak výběr toho, jakou vodou své nové koupací jezírko napustíte, je pro jezírko i jeho obyvatele velmi důležitý. Na výběr máte samozřejmě řadu možností. Jezírko můžete např. napustit vodou z vodovodního řádu nebo použít vodu z vlastní studny nebo z retenční nádrže, do které chytáte dešťovou vodu.

Možná se vám bude zdát, že správnou volbou je přírodní voda ze studny či z nádrže, opak je ale pravdou. Nejlepší volbou pro napuštění koupacího jezírka je využít vodu z vodovodního řádu. Jen ta má totiž tu správnou tvrdost, hodnotu pH a alkalitu, a také ten nejlepší obsah minerálních látek.

Co se týče vody ze studny, ta bývá ve většině případů hodně tvrdá. A tvrdá voda nedělá dobře jezírkovým čerpadlům. Díky ní dochází k rychlejší tvorbě vodního kamene kolem rotoru, čím dochází k poškození samotného čerpadla.

Opačný problém je pak s dešťovou vodou, která bývá často příliš měkká a kyselá. To sice nevadí čerpadlům, problém ovšem nastává při nastolení biologické rovnováhy v koupacím jezírku. S použitím takovéto vody by vytvoření rovnováhy trvalo opravdu velmi dlouho. Abyste tento proces urychlili, museli byste použít chemické přípravky. A to v případě, kdy chcete zakládat přírodní jezírko bez použití chemie, není zrovna dobrý začátek.

Napuštění čerstvé vody má podstavný vliv také na ryby chované v jezírku. Přestože voda z vodovodního řádu má ty nejlepší předpoklady pro napuštění jezírka, není vhodné, abyste hned po jeho naplnění umístili do jezírka i ryby. V první řadě je potřeba zmínit, že voda bude obsahovat velké množství chloru, které může rybám ublížit. Chloru se voda zbaví sama, nicméně je potřeba počkat přibližně 3 dny. Chlor je ale jen jeden z problémů. Dalším je nastolení biologické rovnováhy v jezírku, což zabere přibližně 10-14 dní (záleží na velikosti jezírka).

Datum: 11.10.2019 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.