Aktuality

Klady a zápory koupacího jezírka

jezirko-koupaniSoučástí projektů nových domů bývá často také relaxační zahrada, ve které velmi často nechybí vodní prvek. V případě, že se jedná o poměrně velkou zahradu, je do ní zapracování přírodní koupací jezírko. Důvod, proč je místo klasického bazénu dávána přednost jezírku, ve kterém se dá koupat, je poměrně jednoduchý. Moderní architektura a design se prostě vrací k přírodě.

Vlastnit koupací jezírko jen proto, že je to moderní, jistě nestačí. Abyste se v něm mohli v létě koupat, musíte se o něj dobře starat. Jinak hrozí, že se vám voda zakalí a koupání tak budete muset pustit z hlavy. Jaká jsou tedy největší výhody, a naopak nevýhody koupacích jezírek?

K předním výhodám koupacích jezírek patří především jejich přírodní vzhled, díky kterému krásně zapadá do zahrady. Koupací jezírko může mít jakýkoliv tvar, obklopují ho různé rostliny, zdobí ho kameny a i jezírková technika bývá chytře ukrytá, aby nijak nenarušovali okolí jezírka. Příjemného pohledu na jezírko si přitom můžete užívat po celý rok.

Koupací jezírko má v porovnání s klasickým bazénem výrazně nižší náročnost na údržbu. Jestliže máte jezírko odborně vybudované, dobře se o něj staráte a správně ho využíváte, lze říci, že ho máte do jisté míry bezúdržbové. Samozřejmě nějakou tu péči jezírko vyžaduje, ale v porovnání s klasickým bazénem nejde o nic náročného.

Velkou výhodou je také absence jakýchkoliv chemických přípravků, což uvítají především ti z vás, komu nedělá dobře chlorovaná voda.

U koupacího jezírka je ale možné také najít i několik stinných stránek. Jednou z nich je například plocha, kterou lze využít ke koupání. Jezírko je totiž rozděleno do dvou zón. Jejich velikost úzce souvisí s množstvím jezírkové techniky. Čím méně přístrojů pro udržení čisté vody v jezírku použijete, tím menší bude zóna určená pro koupání.

Datum: 30.1.2020 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.