Aktuality

Kamenný bazén – trochu jiné koupací jezírko

koupaci-jezirko-z-kamene
Bazén či koupací jezírko? To je dilema, které řeší řada rodin, které se pustili do stavby nového domu či kompletní rekonstrukce domu stávajícího, včetně zahrady. Výhodou přírodního koupacího jezírka je, že vám krásně zapadne do celého konceptu vaší zahrady. Na druhou stranu bazén nabízí záruku křišťálově čisté vody. Jistý kompromis pak nabízí tzv. kamenný bazén.

Kamenný bazén představuje ideální řešení pro každého, kdo se chce koupat v čisté, průhledné vodě, a to v nádrži, která má přírodní vzhled. Netouží přitom po chovu ryb v nádrži či pěstování vodních rostlin.

Stavba kamenného jezírka je velmi podobná stavbě toho koupacího. Po vyhloubení díry je potřeba na dno nádrže položit kvalitní jezírkovou fólii. Na ní se poté do betonového lože pokládá kámen. Pokud jde o tvar, nemusíte se omezovat na klasický obdélník jako je tomu u bazénů. Stejně jako u koupacích jezírek může mít váš kamenný bazén různý tvar i hloubku.

Pokud jde o čištění vody, tak u tohoto typu bazénu/jezírka je možné použít jakoukoliv bazénovou filtrační technologii. Jediné, na co si musíte dát při jejím výběru pozor, je, aby nijak nepoškodila kamenný obklad nádrže.

Při budování jezírka musíte rovněž myslet na to, jak se budete do nádrže dostávat. Elegantním řešením může být např. dřevné molo s žebříkem, na které můžete umístit lehátka a menší stolek. Dřevo, kámen a voda se budou navzájem skvěle doplňovat.

Vzhledem k tomu, že v jezírku nebudou žít žádní živočichové a ani se tam nebudou pěstovat žádné rostliny, nemusíte se bát v případě potřeby přidat do jezírka různé technologie pro ohřívání vody. Ta tak může mít i přes 30°C.

Nevýhodou kamenného bazénu ovšem je jeho pořizovací cena. Ani beton a ani kameny nejsou levnou záležitostí. A vzhledem k množství, které budete na jeho stavbu potřebovat, byste si jeho pořízení měli dopředu dobře promyslet.

Datum: 14.11.2019 | Rubrika: Aktuality

O webu

Na naší webové prezentaci se dozvíte spoustu informací o zahradních jezírkách. O jejich možnostech, výstavbě, technologiích, které je popohání k lepšímu fungování a spoustu dalších užitečných informací. Nabízíme výstavbu koupacích jezírek, zcela přírodních, s neomezenou možností tvorby, jež si určíte jen vy.